Aktualizácia sprievodcu pre Rozbehy

Aktualizácia sprievodcu pre Rozbehy

Po roku a pol je k dispozícii na stiahnutie aktualizovaný boulderingový sprievodca pre Rozbehy.

Martin Kosír  
5. október 2015

Hovnománia (video)

Hovnománia (video)

Milanko lezie cestu Hovnománia 8+ na Deravej skale.

Martin Kosír  
17. august 2015

Kompanj a Buzetski kanjon

Kompanj a Buzetski kanjon

Rok po objavení oblastí okolo chorvátskeho Buzetu sme sa vrátili na čarovnú Istriu. Zvolili sme osvedčený itinerár: dva kratšie a dva plnohodnotné lezecké dni. Milan, Michal a Sabotér mali v pláne nabehať metre na skalách. Ja som už absolvoval rozlez v Španielsku a skôr som dúfal, že sa mi podarí popreliezať nejaké načaté projekty.

Martin Kosír  
18. marec 2015

Siurana

Siurana

Siuranu sme všetci okrem Maja už aspoň raz navštívili. Moje dojmy z prvej návštevy (rok 2012) boli veľmi rozpačité. Po príchode z El Chorra mi pripadal miestny štýl tvrdý: malé lišty, ešte menšie stupy a žiadne tufy. Presný opak lezenia v Chorre. Bol som teda zvedavý, aký dojem na mňa urobí táto oblasť s odstupom pár rokov.

Martin Kosír  
8. marec 2015

Snívalo sa mi ve fontáči o fontáči

Snívalo sa mi ve fontáči o fontáči

Príklad: lezem si červenú šípku, matrac ešte vidím, šak ma to aj tak nepuscí, ale v 4 metroch už ani moc matrac nevidím, na moje nesmelé „chlapcí....“ nigdo nereaguje, akurát spoza šutra očujem po chvíli velkého, že „nebol to mesner?“, ta stlačit rit, nekukat sa pod seba, tá oblá hrana je chyt, tá oblá hrana je chyt, tá oblá hrana je chyt, tá oblá hrana je chyt, tá jeblá hrana je chyt, pardon – oblá, a ty nejebni....

Milan Jamrich  
2. január 2015